Bir Anneye Kızından Mektup

Sevgili okuyucularım bilirler. Daha önce "Bir Annenin Kızına Mektubu" başlığı ile kızıma bir doğum günü mektubu yazmıştım. Mektubu okuduktan sonra kızım (Başak) yoğun duygular yaşayarak göz yaşlarına hakim olamadı.  Onun yaşadığı yoğun duyguları bertaraf etmek yine bana düştü. Kızıma mektubumda da belirttiğim gibi Başak'ımı anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır. Güzel kızım yazdığım mektubu karşılıksız bırakmayıp "Anneler Günü" nde oda bana bir mektup yazmış.

Ayrıca benim yaşam kaynağım bir değil iki tane. Anneler günü hediyesi olarak aldığım zarfın içinden bir değil iki mektup çıktı. İkincisi ise Elif"im tarafından yazılmıştı. Elif"imi anlatmak için ayrıca bir mektup yazıp sizlerle paylaşmak istiyorum. Kuzularıma bir ömür boyu sağlık ve mutluluk diliyorum.
Bir anne olarak kızlarımın kaleminden dökülen övgülere layık olabilmek için bütün gücümle çalışıp çabalayabilecek gücü vermesi için Allah'a bol bol dua ediyorum.

Kızlarımın duygu dolu, mis kokulu mektuplarını olduğu gibi kaleme alarak gurumu, sevincimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gözümün nuru, gönlümün süruru, biricik sultanım,

Bu güne kadar yaptığım her şeyde, her zaman yanımdaydın. Beni destekledin, mutlu ettin. Şimdi de yüzünde küçük bir tebessüm oluşması için, bu dizeleri okurken belki gözlerinden birkaç damla mutluluk göz yaşı süzülür diye kalemimi kağıtla buluşturdum.
Anneler günün kutlu olsun validem. Şu ana kadar benim için hep en iyisini istedin. Aldığım her kararda, attığım her adımda beni destekledin. Hata yaptığımda bana doğru yolu göstermek için, düştüğümde elimden tutup kaldırmak için bütün şefkatinle baş ucumda bekledin. Her ne yaparsam yapayım sonunda iyiyi, doğruyu seçeceğime hep inandın. Hayatım boyunca içinde bulunduğum her durumda bana güvendin.
Mutlu olduğumda senin o sevgi dolu kollarına atladım. Hüzünlüyken senin omzunda ağladım. Benim geleceğim iyi olsun, ben mutlu olayım diye elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştın. Bana sevmeyi, değer vermeyi öğrettin.
Sana uygun bir sıfat bulmaya, seni anlatmaya çalışıyorum ama kelimeler intihar ediyor kalemin ucunda. Hepsi biliyor sana layık olmadıklarını, seni tanımlamaya yeterli gelmeyeceklerini. Kalbimin en derinlerinde beslediğim en yoğun duygular sana karşı hissettiklerim.
Bir tanecik annem, benim için yaptığın bütün fedakarlıklar için sana sonsuz teşekkür ve senin gibi bir anneye sahip olduğum içinde Allah'a binlerce kez şükrediyorum.

Sevgilerle,
Seni sevmiş, seven ve sonsuza kadar sevecek olan kızın Başak...Bir tanecik annem,
Seni çok seviyorum. Sen dünyadaki en iyi annelerden birisin. İyi ki benim annemsin. İyi ki beni sen doğurmuşsun. Anneler günün kutlu olsun. Sana hediyelerin en güzelini vermek isterdim ama seni sana veremem ki..

Ceylanın Elif...